09355542795 info@venkas.ir 9 صبح الی 9 شب

رنگ بندی کفش اسپرت و اصول خرید آن

پاهای ما قلب دوم ماست و در واقع سلامت ما در گرو سلامت پاهایمان هست. پاهای انسان ساعت‌های بسیاری را در کفش می‌گذرانند پس انتخاب کفش مناسب برای پا، یکی از مسائل مهم در حفظ سلامتمان خواهد بود.

کفش‌ها انواع مختلفی دارند: کفش مجلسی، صندل، اسپرت، رسمی، چکمه و … که بنابر شرایط از انواع مختلف آن استفاده می‌کنیم. البته دنیای کفش بسیار گسترده است و کفش‌های هر دسته خود به زیر مجموعه‌هایی تقسیم می‌شود. آنچه امروز قصد داریم آن را بررسی کنیم مربوط است به کفش اسپرت و به‌ویژه رنگ بندی کفش اسپرت.

کفش اسپرت یکی از انواع کفش‌ها است که به خاطر راحتی آن هنگام استفاده از جمله پرکاربردترین نوع کفش نیز هست. امروزه کارخانه‌ها و تولیدی‌ها کفش‌های اسپرت متفاوتی را تولید می کنند که هر کدام ویژگی‌هایی دارند مانند جنس، رنگ، ظاهر و … هر کدام از این ویژگی‌ها متناسب با نوع کاربرد آن است؛ برای مثال اسنیکرزها که از انواع کفش‌های اسپرت هستند به دلیل کژوال بودن و استفاده‌ی روزمره معمولاَ از جنس پارچه ساخته می‌شوند و به دلیل علاقه و استقبال زیاد نوجوانان و جوانان انواع رنگ‌بندی تولید می‌شوند.

در انتخاب و خرید کفش‌های اسپرت عوامل مختلفی دخیل هستند؛ کارایی محصول برای ما، جنس کفش، رنگ‌بندی، طراحی و … در اینجا می‌خوهیم درباره‌ی رنگ بندی کفش اسپرت و پیرامون آن توضیح دهیم.

رنگ‌ها در دنیای امروز نقش مهمی در انتخاب‌های ما دارند. د رانتخاب یک کفش نیز رنگ می‌تواند عامل مؤثری در خریدن یا نخریدن کفش باشد. رنگ بندی کفش اسپرت نیز مانند هر کفش دیگری برای خرید کفش مهم است و عوامل زیادی هستند که در انتخاب رنگ بندی کفش اسپرت تأثیر می‌گذارند برای مثال کاربرد کفش، زمان استفاده از آن، سن خریدار، سلیقه و علاقه‌ی خریدار، حتی فصل استفاده از کفش از عوامل تعیین‌کننده‌ی رنگ بندی کفش اسپرت هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

کاربرد کفش، یک عامل تعیین کننده برای انتخاب رنگ بندی کفش اسپرت

رنگ بندی کفش اسپرت متناسب با کاربرد آن نیز هست. برای مثال کفش اسپرت مناسب کوهنوردی نوع رنگ‌بندی و رنگ‌پردازی در آن متفاوت است از اسنیکرزهای جوان‌پسند با تنوع رنگی بالا و گاه نامتعارف و نوآورانه (مانند رنگ‌های شبرنگ).

کفش‌های پیاده‌روی، کفش‌های اسپرتی که روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم همگی متناسب با کاربردشان رنگ بندی‌های متفاوتی دارند. این تفاوت لزوماً به معنای وجود رنگ و شکل محدود در نوعی خاص از کفش نیست بلکه امروزه رنگ بندی کفش اسپرت در هر نوع آن بسیار متنوع است و وقتی رنگ بندی کفش پیاده روی را با رنگ بندی کفش بدمینتون مقایسه می‌کنیم منظور از متفاوت بودن رنگ بندی کفش اسپرت تنوع در آن هست نه محدودیت در آن!

رنگ بندی کفش اسپرت ورزشی برای ورزش‌های مختلف نیز متفاوت است؛ مثلاً رنگ‌بندی کفش‌‌های گلف متفاوت است از کفش‌های ورزش‌هایی چون فوتبال و بسکتبال. این تفاوت تنها در رنگ بندی کفش اسپرت نمایانگر نیست بلکه شکل کفش نیز متناسب کاربرد آن متفاوت است.

اگرچه امروزه رنگ بندی کفش اسپرت برای استفاده‌های مختلف، از تنوع بسیاری برخوردار است اما علاوه بر جنس کفش که نکته‌ی مهمی در خرید کفش هست، باید به انتخاب رنگ مناسب با کاربرد کفش نیز دقت کنیم؛ برای مثال در انتخاب رنگ بندی کفش های اسپرت باید توجه کرد که برای کوه‌نوردی  یا صخره‌نوردی که در ارتباط مستقیم با خاک و گرد و غبار است، می‌توان از کفشی با رنگ تیره یا خنثی استفاده شود که زیاد آلوگی و کثیفی را نشان نمی‌دهد.

فصل‌ها چه تأثیری بر رنگ بندی کفش اسپرت دارند؟

هر فصلی از سال ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد و متناسب این ویژگی‌ها نیازمند پوشاک مناسب با آن. رنگ‌ها نیز متناسب با فصل‌ها و ویژگی‌هایشان تأثیر گذارند. در فصول گرم سال مانند بهار و تابستان رنگ‌های روشن و سرد مانند آبی روشن، سبز روشن، سفید و … که گرمای کم‌تری را جذب می‌کنند مناسب هستند و در پاییز و زمستان که تابش آفتاب کم‌تر است رنگ‌های گرم و تیره همچون مشکی، قهوه‌ای، زرشکی و … مناسب‌تر و گرمابخش‌تر.

همچنین در فصل‌های سرد و بارانی رنگ بندی کفش اسپرت بهتر است متمایل به تیره باشد زیرا به دلیل باران و برف و وجود گل و لای کفش‌ها سریع‌تر کثیف می‌شود و پاک کردن هر روزه‌ی کفش‌ها می‌تواند کار خسته کننده‌ای باشد. رنگ‌های تیره آلودگی و کثیفی را کم‌تر نشان می‌دهند و به همین خاطر انتخاب این طیف رنگ بندی کفش اسپرت برای فصول بارانی مناسب‌تر است و باعث می‌شود از انتخاب کفش نتیجه‌ی بهتری بگیریم و رضایت بیشتری داشته باشیم.

تأثیر سلیقه‌ی شخصی و پیروی از مد در رنگ بندی کفش اسپرت

انسان‌ها با توجه به نگرش، سبک زندگی، محیط جفرافیایی و عوامل دیگر از سلیقه‌های متفاوتی برخوردار هستند و همین تفاوت در سلیقه و میل شخصی انسان است که باعث می‌شود در انتخاب رنگ برای پوشاک متفاوت عمل کنند و خیابان‌ها را رنگارنگ کنند.

این سلیقه در رنگ‌پردازی بر رنگ بندی کفش اسپرت نیز تأثیر می‌گذارد. افراد کلاسیک پسند ممکن است از پوشیدن رنگ‌های فسفری، پاستلی، شبرنگ و … که در رنگ بندی کفش اسپرت معمول است اجتناب کنند. در مقابل ممکن است افرادی طرفدار رنگ‌های جیغ باشند و … به این ترتیب نقش سلیقه‌ی افراد در انتخاب رنگ بندی کفش اسپرت نقش پر رنگ و تأثیر گذاری است.

تأثیر مد و فشن در رنگ بندی کفش اسپرت و تعیین رنگ‌های سال: با گسترش صنعت مد و فشن مردم به طور مرتب اخبار و ترندهای این دنیای شگفت‌انگیز و جذاب را دنبال می‌کنند. همین مسئله باعث شده تا هر سال برخی شرکت‌ها رنگ یا رنگ‌‌های آن سال را معرفی کنند. این رنگ‌های ترند شده در بسیاری از پوشاک آن سال مؤ ثر است و اغلب طراحان مد در شاخه‌های مختلفی از جمله طراحی کفش نیز از این رنگ‌های اعلام شده در آثار خود استفاده می‌کنند.

همین مسائل باعث می‌شود که صنعت مد و فشن که دنبال‌کنندگان بسیاری هم دارد، بر رنگ بندی کفش اسپرت در انواع مختلف آن تأثیر بسزایی بگذارد.

سن؛ عامل گستردگی تنوع در رنگ بندی کفش اسپرت: سن و سال افراد را شاید بتوان از مهم‌ترین عوامل در تعیین رنگ بندی کفش اسپرت دانست. جوان‌ترها خواهان رنگ‌های جذاب و روشن هستند و مسن‌ترها رنگ‌های ملایم و گاه تیره را بیشتر دوست دارند. کودکان نیز طرح و رنگ‌های کارتونی برایشان جذاب هست.

کفش اسپرت از جمله کفش‌هایی است که به سبب پرکاربرد بودن و راحت بودن در هر نسل و هر سن و سالی خواستار دارد؛ به همین خاطر رنگ بندی کفش اسپرت برای پاسخگویی به نیاز مخاطبانی با سلایق، خواسته و سن و سال‌ گوناگون باید متنوع باشد.

رنگ بندی کفش اسپرت؛ یک انتخاب مهم برای خوش‌پوشی

انتخاب مناسب در رنگ بندی کفش اسپرت نقش بزرگی در خوش‌پوشی ما ایفا می‌کند. برای مثال انتخاب رنگ سفید برای کفش اسپرت یکی از انتخاب‌های ایدئال است زیرا سفید از جمله رنگ‌هایی است که با اغلب رنگ‌ها هماهنگ می‌شود و همچنین مناسب هر فصلی نیز هست. داشتن یک کفش اسپرت سفید هارمونی مناسبی در استایل ما به وجود می‌آورد.

اما یک توصیه‌ی مهم برای یک انتخاب خوب در رنگ بندی کفش اسپرت

کفش یکی از انواع پوشاک است که هم بر زیبایی ظاهر ما می‌افزاید هم بر سلامت ما؛ زیرا کفش محافظی برای پای ما هست و پا قلب دوم ما.

توجه به قلب دوم توجه به سلامتی و طول عمر است پس هرگز برای انتخاب رنگی خاص از جنس و کیفیت کفش مورد نظر نکاهید. انتخاب  درست و شایسته انتخابی است که علاوه رظاهر خوب سلامتی ما را نیز تضمین کند. بهتر است توجه به ظاهر و  رنگ بندی کفش اسپرت بعد از انتخاب جنس و ساختار مناسب کفشمان باشد تا با پوشیدن کفش خود همیشه از انتخابمان خشنود باشیم.

ویژگی‌های کفش مناسب

به ساده‌ترین شکل ممکن می‌توان گفت کفش مناسب کفشی است که پای شما در آن راحت باشد! اما به دست آوردن این راحتی در گرو وجود برخی عوامل است از جمله  ساختار داخلی و خارجی کفش، کفی متناسب با انحنای کف پا، نرم و سبک بودن کفش، انعطاف پذیری، کیفیت و هواپذیری جنس مواد به کار رفته در آن و … از عواملی هستند که راحتی یک کفش و سلامت پای ما را تضمین می‌کنند.

 

۴.۹/۵ - (۱۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.